Fatih Erbakan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı olacak mı? Yeniden Refah’tan açıklama!

  • HABER 7 – ÖZEL

Fatih Erbakan’ın genel başkanlığını yaptığı Yeniden Refah Partisi, ittifakların Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) gönderileceği son gün Cumhur İttifakı’na katıldıklarını açıkladı.

Genel Başkan Erbakan, “Karşı bloğun (Millet İttifakı) ülkemize fayda sağlamayacağını görmemiz de bu kararı almamızda etkili oldu” derken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la ve Cumhur İttifakı’yla uzlaşmaya varıldığını duyurdu. Hemen akabinde Fatih Erbakan’ın olası yeni yönetimde Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak görev alabileceği gündeme geldi.

TRT Haber kanalının canlı yayınına bağlanan partinin genel başkan yardımcısı Bayram Sakartepe, gazeteci Güngör Yavuzaslan’ın iddialarına yanıt verdi.

Sakartepe, ‘Teyit etmem lazım‘ vurgusunda bulunurken, bakanlık veya Cumhurbaşkanı Yardımcılığı gibi bir pozisyonun şimdiye dek konuşulmadığını aktardı. İşte, Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bayram Sakartepe’nin açıklamaları:

GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SAKARTEPE: “KONUŞULMADI…”

TRT Haber Spikeri Aslı Noyan, Bayram Sakartepe’ye Gazeteci Güngör Yavuzaslan’ın Fatih Erbakan’ın Cumhurbaşkanı Yardımcısı olma ihtimali yönündeki öngörüsünü iletti. Sakartepe, bu iddiayı şu sözlerle yanıtladı:

“Yeniden Refah Partisi, Cumhur İttifakı’nda kendi logosuyla tüm seçim çevrelerinde seçimlere kendi adaylarıyla katılacak. Bu anlamda biz hükümetle ilgili, bakanlık veya herhangi bir pozisyonla ilgili hiçbir pozisyonu görüşmedik kıymetli arkadaşlar. Onu buradan, aziz milletimizin önünde tekrar ifade ediyorum.

Lakin şahsi kanaatimi ifade etmem gerekirse, milletvekili adayı olacak muhterem genel başkanımız. Ama bunu teyit etmem lazım. Cumhurbaşkanı Yardımcılığı veya Bakanlık gibi bir şey konuşulmadı.”

KAYNAK: HABER7

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*