Görüntüler gündemden düşmüyor: Mithat Bereketli tepki

İsrail ve Hamas çatışmaları 15. gününde de devam ediyor.

Türk basını, savaş bölgesinden anbean sıcak gelişmeleri aktarırken ekranlara gelen görüntüler sosyal medyada tartışma konusu olmaya devam ediyor.

Gazetecilerin bulunduğu bölgeye dün İsrail’in Sderot kentinde bir roket saldırısı meydana geldi.

CNN TÜRK Özel Haberler Şefi Fulya Öztürk ve NTV Muhabiri Osman Terkan’ın da bulunduğu bölgede gerçekleşen saldırıda, iki gazetecinin ekranlara yansıyan görüntüsü sosyal medyada dikkat çekti.

Terkan ve Öztürk’ün roket saldırısı esnasındaki görüntülerini karşılaştıran sosyal medya kullanıcıları çeşitli eleştiri ve desteklerde bulundular.

Birçok kullanıcı Fulya Öztürk’ün “şov yaptığını” söylerken, bazı kullanıcılar da Öztürk’ün korktuğunu ve bunun normal olduğunu dile getirdi.

Kimi kullanıcılar da Terkan’ı destekleyerek, “deneyimin” önemli olduğunu vurguladı.

Öztürk, yapılan paylaşımlara ise sosyal medya hesabından şu sözlerle cevap verdi:

“Siz ne aşağılıksınız ya? Ben roket atılırken yayında değildim “Beni gör” derken rejiye kendimi fark ettirmeye çalışıyordum. Yayının ben de olduğunu anladığım an da sakin bir şekilde 1 saat Yayın yaptım O görüntüler ise ; Ekibimizin bakın o anlar Yayın öncesine nasıl yansıdı şeklinde yayınlamış. Siz de alıp sanki ben yayında öyle yapmışım gibi algı yaratıyorsunuz . Halbuki yayına girdiğim an son derece sakinim. Benim kaçıncı zor bölge görevim bu siz kimsiniz ya? Sizi Allah’a havale ediyorum Ama size son bir not . Siz beni yenemezsiniz . hep daha iyi yerlere çıkar benımm yolum… Fark etmiyor musunuz?”

Daha sonra kendisini destekleyen bir kullanıcıya cevap veren Öztürk, şunları da söyledi:

“Dert başka 🙂 Dert Fulya gibi olmak olamadığı için çıldırmak rezil oluyorlar rezil … herkes bu kim olduğu belli olmayan adamı linçliyor . Höst derler adama karşında Fulya öztürk var aslanımmm :))) Yerler seni dikkat et”

HABERTÜRK SPİKERİ SALDIRIYA UĞRADI

Habertürk’ün ünlü spikeri Mehmet Akif Ersoy, Mescid-i Aksa’da canlı yayın yaptığı esnada, İsrail polisi alandan çıkmasını istedi.

Kameramanıyla beraber alandan uzaklaşacağını dile getiren Ersoy, yürüdüğü esnada kameramanı Emre Altun, joplu saldırıya uğradı.

Olay yerinden uzaklaşan Ersoy, “Buranın rutini bu” diyerek yayınına devam etti.

Sosyal medyada paylaşılan o anlarda birçok kullanıcı, “Savaş muhabiri bu mu şimdi? Mehmet Akif Ersoy’dan biraz ders al be Fulya” yorumlarında bulundu.

MİTHAT BERKET’İN HAMAS’LA DİYALOĞU GÜNDEM OLDU

Tüm yaşananların ardından tartışma devam ederken usta savaş muhabiri Mithat Bereket’in geçmiş yıllarda bir Hamas militanı ile girdiği diyalog da yeniden paylaşıldı.

O anları paylaşan gazeteci Sorel Dağıstanlı, “Savaş muhabiri mi dediniz? Mithat Bereket Gazze’deyken. Biz sizleri örnek aldık. İyi ki varsınız” notunu düştü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir