iOS 17 Hatası Klavyede Yazı Yazarken Uygulama Değiştiriciyi Tetikliyor

iPhone kullanıcıları, bir iOS 17 hatasının klavyede bir şeyler yazarken aniden uygulama değiştiriciyi etkinleştirdiğini ve bunun yanlışlıkla başka bir uygulamaya geçmeye neden olduğunu bildiriyor. Hatanın iOS 17.0‘dan başlayarak en son iOS 17.1.2 güncellemesine kadar işletim sisteminin tüm sürümlerini etkilediğini belirtelim.

Reddit ve Apple Community forumları gibi platformlarda yayınlanan kullanıcı raporları söz konusu hatanın yeniden oluşturulmasının zor olduğunu ancak bir kullanıcı sanal klavyede hızlı bir şekilde yazarken ortaya çıkabileceğini öne sürüyor.

Apple’ın sorunun farkında olup olmadığı ve bir düzeltme üzerinde çalışıp çalışmadığı henüz bilinmiyor. Şimdilik sadece birkaç kullanıcı için sorunu çözmüş gibi görünen geçici bir çözüm mevcut durumda.

iOS 17 yazma hatasından kurtulmak için etkilenen iPhone’unuzda Ulaşılabilirlik özelliğini kapatabilirsiniz. Ulaşılabilirliği devre dışı bırakmak için Ayarlar > Erişilebilirlik > Dokunma bölümüne gidin. Burada, Ulaşılabilirlik düğmesini kapatman yeterli.

Ulaşılabilirlik, iPhone ekranınızın üst kısmına tek elle ulaşmanızı sağlayan bir erişilebilirlik özelliği. Ekranın alt kenarını aşağı kaydırarak üst yarısını başparmağınızın erişebileceği şekilde alçaltabilirsiniz. Eski iPhone modellerinde, ekranın üst yarısını indirmek için Ana Ekran düğmesine iki kez basabileceğini hatırlatalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir