Türk Donanması’nın 100 Gemisi Boğazdan Geçti

ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Cumhuriyetin 100’üncü yılı etkinlikleri kapsamında Türk donanmasına ait 100 geminin boğazdan geçiş törenini Tarabya Sahili’nde takip etti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır Cumhuriyetin 100. yılı etkinlikleri kapsamında Türk donanmasının İstanbul Boğazı’ndan 100 gemi ile geçiş törenini Tarabya Sahili’nde izledi. Yüzlerce kişi saatler öncesinden hazırlanan seyir alanında bakanlarla beraber töreni izledi.

“CUMHURİYETİMİZ HİÇ OLMADIĞI KADAR GÜÇLÜ”

Programda konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, “Cumhuriyetimizin 100. yaşını çok anlamlı bir şekilde milletimizle birlikte iftihar kaynağımız Türk Silahlı Kuvvetleri’mizin 100 gemisinin boğazdan geçişini izleyerek Türk Yıldızları’nı, Solotürk’ü gökyüzünde seyrederek kutluyoruz. Milli Teknoloji hamlesiyle Türkiye Yüzyılına hep birlikte adım atıyoruz. Böylelikle yüzüncü yılında Cumhuriyetimiz hiç olmadığı kadar güçlü. Türkiye tam bağımsızlık iddiasıyla kurulmuş bir Cumhuriyet ve bu iddiaya devlet, millet el ele çok kuvvetli bir şekilde sahip çıkmaya devam ediyoruz. Milli Teknoloji hamlesi yolculuğunda Türkün çelik kanatlarını gökyüzünde semayla buluşturmaya devam edeceğiz. Cumhuriyetimizi inşallah hep birlikte nice yüzyıllar, nice asırlar bu zor coğrafyada tam bağımsızlıktan asla taviz vermeden muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarak sürdüreceğiz” dedi.

“TÜRKİYE’Yİ ULAŞTIRAN DAHA YÜKSEK HİZMETLERE İMZA ATACAĞIZ”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu “Ben de Cumhuriyetimizin yüzüncü yılını tebrik ediyorum. Vatandaşlarımızla ve sayın bakanımızla beraber Tarabya Sahili’ndeyiz. Gerçekten biz son 21 yılda Türkiye Cumhuriyeti’nin yaptığı işlerden fazlasını yapmış olduk. Şimdi Türkiye Yüzyılı yaklaşımıyla Cumhurbaşkanımızın hedefleri doğrultusunda Ulaştırma alanında biz de inşallah gayret edeceğiz ve Türkiye Yüzyılında, Türkiye’yi ulaştıran, erişen ve ‘Türkiye hızlanıyor’ mottosuyla daha yükseğe taşıyan hizmetlere imza atacağız inşallah. Tekrar yüzüncü yılımızı kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir