Google Bard’ın bu yeni özelliği çok konuşulacak

Google Bard, kullanıcı deneyimini zenginleştirmeye ve yanıtlarını daha etkili hale getirmeye devam ediyor. Şirket, bu platformda birkaç yeni özellik ve model güncellemesi sunuyor. Bu yenilikler, şaşırtıcı bir şekilde, resmi değişiklik günlüğünde belirtilmeden kullanıcılara sunuldu.

Yeni neler var? Google Bard, artık sorgularınızı hemen yanıtlamak yerine gerçek zamanlı olarak yanıt verme kapasitesine sahip. Bu özellik, yanıtın istediğiniz sonuçla uyumlu olup olmadığını gördüğünüzde sorguyu gerçek zamanlı olarak düzeltmeniz için oldukça faydalı. Tabii ki, ilk birkaç milisaniyede dönen bir Bard ışığı olacak, ama ardından satır satır yanıt gelecek.

Google Bard’ın bu yeni özelliği çok konuşulacak

Büyük Dil Modelleri her zaman doğru olmayabilir. Bazen yanıtların daha doğru olması için sorguyu geliştirmemiz veya daha fazla bilgi sağlamamız gerekebilir. Gerçek zamanlı yanıtlarla böyle durumlar daha kolay yönetilebilir ve kullanıcının zamanını da tasarruf etmiş oluruz.

Kullanıcı deneyimini daha da zenginleştirmek için Google, yanıt oluşturulduğunda görünecek “Yanıtı Atla” butonunu tanıttı. Bu buton sayesinde, eğer kullanıcı yanıtla ilgilenmiyorsa hızla diğer konuya geçebilir.

Yakın zamanda, bu arama devi, Google Asistan’ını Google Bard ile birleştirerek kullanıcılarına daha yaratıcı, gelişmiş ve insana daha yakın etkileşimler sunuyor. Bu, geçen ay sunulan daha yetenekli bir modelle destekleniyor. Bu yeni model, kullanıcılara “daha sezgisel, hayal gücü yüksek ve duyarlı” yanıtlar sunabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir